Obchod se zlatem

Proč zlato?

Proč spořit ve zlatě?

Uchovatel hodnoty

Dnešní světový finanční systém je založen pouze na důvěře v papírové peníze. V ekonomických krizích, kdy se tato důvěra ztrácí, se papírové peníze proměňují v bezcenné cáry. Zlato však vždy zůstává jako trvalý a bezpečný uchovatel hodnoty a bohatství. V politických krizích, kdy stát bere majetek svým obyvatelům, zase zlato můžete ukrýt do bezpečí. To se svým bankovním účtem, nemovitostmi či pozemky udělat nemůžete.

Diverzifikace investicVaše úspory a bohatství byste měl/a diverzifikovat do různých forem. Diverzifikace úspor znamená rozdělit Vaše finanční prostředky na jednotlivé části tak, aby byly na sobě nezávislé a v případě problémů s jednou částí úspor máte k dispozici další, které nejsou problémy zasaženy. Nenahraditelnou formou uchování hodnoty je právě zlato.

Mezinárodní směnitelnostZlato je mezinárodně uznávanou platební jednotkou. Nepotřebujete zlato měnit za jiný kov, abyste si za něj mohl/a kdekoliv na světě něco koupit. Obrazně řečeno po celém světě zlato hovoří jedním jazykem oproti penězům, které musíte směňovat podle země, kam jedete.

Stabilita

Cena zlata nikdy dramaticky neklesá, poklesy ceny jsou vždy krátkodobé, dlouhodobý trend je jednoznačně růstový.

Diverzifikace rizika

Pro minimalizaci rizika ztráty celoživotních úspor by každý člověk měl držet část úspor v peněžních prostředcích, část ve finančních instrumentech a část ve fyzickém majetku, jako např. pozemky, nemovitosti či zlato.

Dostupnost pro drobné střadatele

Zlato není natolik drahé jako diamanty či platina, pravidelné spoření po malých částkách z něj navíc dělá produkt dostupný pro všechny.

Anonymita

Vlastnictví zlata je anonymní. Vlastnictví zlata se nikde nepřiznává, ani nenahlašuje.

Likvidita

Díky tomu, že zlato je obchodovatelné na všech světových trzích, máte záruku, že v případě potřeby můžete celý objem, či jen jeho část, rychle proměnit na peněžní prostředky kdekoliv na světě.

Bezstarostnost

Zlato není třeba dále investovat jako peněžní prostředky, nevyžaduje žádnou údržbu, nepodléhá korozi či času. Oproti pozemkům či nemovitostem si zlato jednoduše můžete odnést ve vlastní kapse.

Pokud máte zájem o bližší informace kontaktujte někoho z našeho týmu.